Haber

Van’da kar yağışı bekleniyor

Van’da kar yağışı bekleniyor

Bahçesaray otoyolunun ulaşıma kapanması hava trafiğini olumsuz etkiledi

VAN – Van’da dün geceden bu yana artan kar yağışı nedeniyle onlarca yerleşim yerinin yolları ulaşıma kapanırken, hava trafiğini de olumsuz etkiledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği uyarının ardından Van’da gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Onlarca mahalle ve mezra yolunun ulaşıma kapatıldığı kentte, kar yağışı hava trafiğini de olumsuz etkiledi. Van Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri karla mücadelesini sürdürürken, kar yağışının önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bölgede havanın çok bulutlu ve akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışı olacağının varsayıldığı, sabah ve akşam saatlerinde buzlanma ve don olayı görülmesinin beklendiği belirtildi. geceleri, ara sıra sis ve pus. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olacağı iddia ediliyor. Rüzgarın batı ve güney yönlerden hafif ve ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. İl merkezleri için gün içinde beklenen en yüksek sıcaklıkların Van ve Hakkari’de 2 derece, Bitlis ve Musta’da ise eksi 2 derece olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve akşam saatlerinde pus ve yer yer sis, buzlanma ve don olayı beklendiği için olası aksiliklere (ulaşımın aksaması, görüş mesafesinin daralması vb.) karşı dikkatli olunması gerektiği söylendi.

Bahçesaray otoyolu ulaşıma kapatıldı

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, karayolu ağı üzerinde bulunan Van-Bahçesaray karayolunun Karapet Geçidi bölgesinde ulaşıma kapatıldığı, diğer yollarda ise trafiğe açık olduğu bildirildi.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle bazı seferler ertelenirken, bazıları da iptal edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu